Лінія гранулювання біомаси – ЛГБМ-2000

Лінія гранулювання біомаси – ЛГБМ-2000ЛГБМ-2000 призначена для переробки сухої біомаси на паливні гранули (пелети). Лінія з незначними переробками налаштовується на будь-які види біомаси: солома будь-яких культур, тирса, стружка, макуха, сухий силос, торф і т.д. Лінія дозволяє переробити більше 750 тон біомаси за 1 місяць роботи. За наявності достатній кількості сировини лінія окупається менш ніж за один рік. Ринок пелет в Україні почав активно розвиватися.

Переваги лінії ЛГБМ-2000:

 • Продуктивність лінії вельми висока – до 2000 кг/год при гранулюванні соломи в тюках (рулонах) або насипом;
 • Оснащена сучасною шафою керування, яка не допускає перевантажень лінії і запобігає аварійній ситуації;
 • Оригінальна конструкція системи подачі біомаси в гранулятор, що забезпечує стійкість режиму грануляції;
 • Оригінальна конструкція транспортера — охолоджувача гранул, в якому при пропусканні повітря гранули охолоджуються, а не кондиційні гранули повертаються назад в систему подачі в гранулятор. Це дає можливість отримувати гранули найвищої якості;
 • Легко монтується, легко перенастроюється на різні види біомаси.

Сумарна потужність всіх установлених двигунів в агрегатах лінії складає 215 кВт. Максимальна споживана потужність лінії не перевищує 160 кВт/год.

Процес виробництва гранул із соломи складається з таких стадій:

 1. Подрібнення тюків соломи;
 2. Перемелювання солом’яної маси;
 3. Кондиціонування та витримка солом’яного борошна;
 4. Гранулювання;
 5. Охолодження та сушка гранул;
 6. Вивантаження та упаковка готової продукції.
Кінематична схема лінії грануляції соломи ЛГБМ-2000

Кінематична схема лінії грануляції соломи ЛГБМ-2000

1. Подрібнення тюків соломи.

Рулони (тюки) соломи природної вологості 14 — 22% за допомогою механічних навантажувачів укладаються на транспортер. У процесі руху рулонів по транспортеру оператор вручну відділяє солому від синтетичного шпагату, яким рулон пов’язаний. Рулон подається в Торнадо (Подрібнювач соломи ПС-30), де солома подрібнюється до фракцій розміром до 3 см.

2. Перемелювання солом’яної маси.

Під дією повітряного потоку від Торнадо біомаса надходить в молоткову дробарку ДМ-2000, де подрібнюється до розмірів 2 – 5 мм.

3. Кондиціонування та витримка солом’яного борошна.

Після молоткової дробарки солом’яна мука за рахунок пневмоподачі потрапляє в активний циклон, де відбувається відділення солом’яного борошна від повітря. Далі солом’яна мука з допомогою шлюзового затвора подається в бункер прес-гранулятора. У пасивному циклоні проходить подальше відділення частинок солом’яного борошна після активного циклону від повітря і завантаження його за допомогою шлюзового затвора в бункер пресс-гранулятора. Шлюзові затвори перешкоджають попаданню повітря в бункер.

4. Гранулювання.

Бункер прес-гранулятора призначений для накопичення солом’яного борошна і дозованої подачі в прес-гранулятор ППМ-2000, за допомогою вбудованого шнека. Бункер обладнаний ворушилкою та двома датчиками: верхнього і нижнього рівня біомаси. Шнек-дозатор направляє солом’яне борошно в прес-гранулятор  через шнек-кондиціонер, в якому для збільшення міцності гранул передбачена можливість зволоження солом’яною борошна з встановлених форсунок. Солом’яне борошно подається в пресувальну камеру гранулятора зверху вниз вільним потоком і розподіляється рівномірно по робочій поверхні матриці за рахунок її обертання і регульованого направляючого пристрою. На матриці утворюється шар біомаси, по якому рухаються ущільнюючого його ролики. Матриця має отвори (пресувальні канали) діаметром 6 – 12 мм, в яких відбувається формування гранул тиском, створеним при проходженні солом’яного борошна між матрицею і роликами. Кількість задіяних пресувального каналів матриці, кількість роликів у грануляторі і привідна потужністю двигуна гранулятора безпосередньо відбиваються на його продуктивності.

5. Охолодження та сушка гранул.

Через вихідний отвір прес-гранулятора готові гранули подаються в транспортер — охолоджувач, де відбувається їх охолодження і очищення від некондиційних гранул і дрібної фракції. Дрібна фракція, зібрана пило уловлювальними пристроями, подається в циклон , потім через шлюз в бункер, роблячи процес безперервним і безвідходним.

6. Вивантаження та упаковка готової продукції.

Очищені і охолоджені гранули по транспортеру потрапляють в бункер-накопичувач, який обладнаний спеціальним наповнювачем пакувальних мішків (біг-бегів).

Эта запись защищена паролем. Введите пароль, чтобы посмотреть комментарии.